Videogalerija

Videomateriāli 2014-2015


Kā nevajag rīkoties ar japāņu irbulīšiem?
Studijas “GENGO” mācību videoklase – JAPĀŅU ĒDAMIRBULĪŠI un to nepareiza lietošana (1. sērija).


Svarīgi, ja galvenos japāņu valodas noslēpumus skolniekam skaidro viņam dzimtajā valodā. Viktors savā retajā vizītē Latvijā atrod laiku iegriezties savā skoliņā un nodarbību vada divās dzimtajās valodās.

Videomateriāli 2013


1986.gads, pašu rokām iekārtotajās telpās Rīgā Rūpniecības ielā 13 darbojas BĒRNU MULTIKINESTUDIJA “PEGAZIŅŠ”. Bērniem ar visdažādākajām interesēm.
Lielākoties veidojam izstādes par dažādām tēmām. Nejauši sāk interesēt tieši Japāna. Jau bija izstāde Japānas BĒRNU PASAULE 1, rādījām grāmatas, rotaļlietas, traukus.
Rinda uz izstādi pārspēja dažu labu rindu pie produktu veikaliem. Otrajā Japānas BĒRNU PASAULE 2 tiek papildināta ar slavenā Japānas folklorfotogrāfa Haga Hideo fotogrāfijām.


Pēc pirmā neveiksmīgā mēģinājuma iesaistīt darbā japānieti, saprotam, ka tautība nav profesija vai privilēģija. Situāciju glābj Ōsakas Pedagoģijas universitātes profesors Tamaki.
Atsūta savu labāko studenti – Miho Nakahaši. Vēlāk viņai pievienojas viņas talantīgā māsa Satoko.


Māsas Nakahaši, kuru vienīgā saskarsmes valoda ar mums ir viņu dzimtā japāņu valoda, ne tikai māca japāņu valodu,
bet mācās arī latviešu valodu un daudz zina par Latviju. Dalība konkursā sanāca nejauši – māsām pastaigā pa Vecrīgu piedāvāja
kurvīti, katra paņēma kaut kādu papīrīti, izrādījās – konkurss.

Māsas Nakahaši jau atgriezušās Japānā, viņas nomaina Ajumi Kurosava, mūsu skoliņa pamazām domā, vai nekļūt par valsts skolu.
Japāna gatavojas atvērt savu vēstniecību Latvijā. Pagaidām Latvijai sakari ar Stokholmā rezidējošo Japānas vēstniecību.
Mūsu apciemo kūltūras atešejs Učidas kungs.


“AZARTSPĒLES”. Kopš 1990.gada līdz šodienai GENGO STUDIJĀ jau ir ap 50 šādu spēļu komplektu. Bez IROHA nevar iztikt ne japāņu valodas mācībās, ne arī tradicionālajos Japānas svētkos.
Ieskatieties uzmanīgi – šajā sērijā galvenajās lomās kādreizējās JAPĀŅU VALODAS UN KULTŪRAS VIDUSSKOLAS vispirmākās klases skolnieki. Kur jūs esat šodien, meitenes un puikas?

Daiki pats iemācījies latviešu valodu ko arī pasniedz japāņiem. Drīz aizstāvēs doktora disertāciju par latviešu gramatikas tēmu.
Japānā izveidojis latviešu komponistu mūzikas kora kopu, ar kuru piedalīsies DZIESMU SVĒTKOS.

Izcilais Japānas botāniķis MAKINO TOMITARŌ (1862-1975) dzimis Šikoku salā, Sakavas ciemā. Šikoku salā ir arī vecākais Japānā Kabuki teātris.
Viena no slavenākajām lugām – MOMIDŽIGARI. Fragmentu no lugas lasa Karīna Tkačuka.
 
 

Videomateriāls 2010

2010.gada 9.jūnijā Japānas vēstnieka ekselences Takaši Osanai rezidencē B.B.Krūmiņai tika pasniegts Uzlecošās Saules ordenis. Pasākumi Rundales pilī un koncertzālē, Siguldas koncertzālē “Baltās klavieres”, sadarbībā ar Koga kundzes vadīto Japāņu tradīciju izkopšanas grupu no Japānas. GENGO skolniekiem tas bija gan izzināšanas, gan tradīciju apgūšanas process.

[Šī nav gatava filma – tikai darba materiāls]

 
 
 

Videomateriāls 2012

Anaīda un TAŅIKAVA Šjuntarō
アナイダ 早口
(谷川 俊太郎)

Tanikava Šjuntarõ

Anaīda mācījusies mūsu Japāņu valodas Studijā GENGO vienu gadu un jau sekmīgi nokārtojusi Starptautisko Japāņu valodas līmeņa eksāmenu 5. līmenī. Daba apveltījusi viņu ar daudziem talantiem – dziedāšanā, zīmēšanā, fotografēšanā, armreslingā. Runāt japāniski vēl kautrējas, taču viņas “zirdziņš” – ātrrunas. Viesskolotāja Nacumi saka – es tā gan neprotu. Anaīda saka – bet pamēģiniet. Tad skolotāja Nacumi jautā – vai jūsu skoliņā visiem ātrrunas jāmācās? Nu protams, ka visiem! Jo slavenais japāņu dzejnieks Šjuntarō Taņikava atsūtījis mums savu ātrrunu grāmatu.
Diemžēl Anaīdas tēvs aizsūtījis meitu mācīties uz kādu Anglijas miestiņ-skolu, kur it kā pasniedz japāņu valodu, taču Anaīdai nepratīs palīdzēt sagatavoties Starptautiskā Japāņu valodas līmeņa eksāmena 4. līmenim. Žēl.
Anaīda, turies! Tu taču joprojām esi mūsējā!
 
 アナイダさんは我々の日本語文化学習所「言語」で一年間学習し、日本語能力試験5級に合格しました。歌唱、絵描き、写真、アームレスリング等、多才多能なアナイダさんは、日本語で話すのがまだ恥ずかしい一方、早口言葉はお手の物です。客員講師のなつみ先生は「私は多分言えないです」と言うけど、アナイダさんは「どうして?」と本を渡して促します。そして、なつみ先生は、「これは皆練習するんですか」と聞きました。勿論、皆ですよ。日本の著名な詩人の谷川俊太郎さんがその早口言葉の本を贈って下さったからです。
 しかし、アナイダさんのお父さんは、娘を英国の地方の、日本語を教えるある学校に転校させた一方、当校は日本語能力試験4級への準備を支援してくれる事ができないようです。残念です。
 アナイダさん、頑張って!だって貴女はいつまでも内の人ですからね!
 

© 2012 - 2024 Gengo.lv