15. BĒRNU HAIKU KONKURSA APBALVOŠANA

2018. gada 21. jūnijā Latvijas Universitātes Misiņa Akadēmiskajā bibliotēkā notika 15. JAL Foundation bērnu pasaules haiku konkursa noslēguma pasākums ar apbalvošanu, kuru organizēja Japāņu valodas un kultūras studija “Gengo”.
Latvijā šis konkurss notika jau otro reizi, un mums, Japāņu valodas un kultūras studijai GENGO atkal bija tas gods to organizēt.
Katram bērnam vecumā līdz 15 gadiem bija iespēja uzrakstīt un iesniegt savu HAIKU dzejoli par tēmu „Dzīvās radības”, noformējot to ar zīmējumu. Laureātu atlases procesā, kura laika tika izskatīti aptuveni 100 darbi no visas Latvijas. Komisija vērtēja HAIKU dzejoļu atbilstību tēmai, zīmejuma sasaisti ar HAIKU, radošumu, individualitāti un bērnu pozitīvo īpašību izpausmi.
Komisijas locekļi:

  • Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere;
  • Latviešu māksliniece un ilustrātore un mūsu bijusī japāņu skolas studente Elīna Brasliņa;
  • Japāņu valodas un kultūras studijas GENGO direktore Darja Grehova;
  • Latvijas Dabas Muzeja komunikācijas nodaļas vadītāja Diāna Meiere;
  • GENGO skolas direktores vietniece Karīna Tkačuka un skolas studenti Uģis Znotiņš un Normunds Siliņš.

Laureātu darbus var apskatīties šeit.

Pirmajā studijas organizētajā 14. JAL Foundation bērnu pasaules haiku konkursā 2016.gadā piedalījās GENGO studijas direktore Brigita Baiba Krūmiņa. Diemžēl, šogad Brigita vairs nav starp mums, un nācās rīkot pasākumu bez viņas. Domājam, ka viņa priecātos par studijas un haiku konkursa attīstību.
Pirms nu jau 28 gadiem Brigita dibināja pirmo japāņu valodas skolu. Nosaukumi par šiem gadiem un skolas atrašanās vietas ir mainījušās, bet sākotnējā skolas būtība un Brigitas idejas turpina dzīvot arī šodien.
Brigita ne tikai baudīja dabu vērojot, bet arī iemūžināja to neskaitāmās fotogrāfijās. Šī haiku konkursa noskaņās izvēlējāmies Brigitas audzēkņu fotogrāfijas un izstādījām tās šajā zālē.
Savos pēdējos mūža gados Brigita īpaši pievērsa uzmanību dabas pētniecībai, strādājot pie Japānas dabas grāmatas vairākās valodās. Diemžēl, šis darbs netika līdz galam realizēts, bet mēs ceram, ka studijas audzēkņi kopējiem spēkiem spēs to pabeigt.
Brigita ļoti mīlēja dabu un īpaši dabas bērnus-dzīvniekus. „Iepriekšējā dzīvē, laikam, biju suns” – tā Brigita smējās par savu īpašo attieksmi pret suņiem. Tādēļ domājam, ka šī haiku konkursa tēma varētu būt Brigitai tuvu sirdij.
Japāņu valodas un kultūras studija “Gengo” izsaka pateicību visiem bērniem, kas piedalījās konkursā, skolotājiem, kas palīdzēja, komisijai, un, protams, visiem laureātiem un viesiem, kas atbrauca uz konkursa jauko noslēguma pasākumu.

© 2012 - 2023 Gengo.lv